Mysłek
 

Zakład Pogrzebowy

Zakład Pogrzebowy Marcin Mysłek oferuje kompleksowe usługi pogrzebowe na najwyższym poziomie, począwszy od transportu zwłok do własnej chłodni i przygotowania do ceremonii pogrzebowej, po pełną obsługę pochówku (m.in. demontaż nagrobków) wraz z oprawą muzyczną i kwiatową. Od momentu wezwania jesteśmy do Państwa dyspozycji 24h na dobę. Działamy na terenie województwa opolskiego oraz całej Polski. Organizujemy pogrzeby w obrządku religijnym, uroczystości świeckie oraz pogrzeby połączone z kremacją.

Na Państwa życzenie dopełnimy wszelkich formalności w USC, ZUS i KRUS. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, oferowana przez nas szeroka gama usług oraz produktów dostępna jest w różnych wariantach cenowych, a rozliczenie kosztów pogrzebu następuje po wykonaniu usługi. Oferujemy Państwu możliwość kredytowania pogrzebu w ramach zasiłku pogrzebowego ZUS. Zasiłek pogrzebowy, w kwocie obowiązującej w dniu śmierci osoby – obecnie 4000 zł, jest wypłacany osobie lub instytucji, która poniosła koszty pogrzebu.

Pracownicy zakładu to profesjonaliści, którzy stale podnoszą swoje kwalifikacje zawodowe m.in. ukończyli kursy tanatokosmetyki. Zawsze godnie i z szacunkiem zachowują się w stosunku do osoby zmarłej. Podczas wykonywania obowiązków ich takt nie zakłóca żałoby członków rodziny zmarłego.

Organizacja pogrzebu i formalności

1. Jeżeli zgon nastąpi w domu, wzywamy lekarza pierwszego kontaktu lub pogotowie ratunkowe.
2. Gdy lekarz stwierdzi zgon, wystawi kartę zgonu.
3. Mając kartę zgonu, dzwonimy do zakładu pogrzebowego (tel. 77 411 56 22), który zabierze ciało do chłodni, gdzie zostanie przygotowane do pogrzebu.
4. Jeżeli zgon nastąpi w szpitalu, to szpital wystawi kartę zgonu, z którą udajemy się do Zakładu Pogrzebowego.
5. Pozostałe formalności związane z organizacją pogrzebu uzgadniamy w Zakładzie Pogrzebowym.
Udając się do Zakładu Pogrzebowego, należy zabrać ze sobą następujące dokumenty:

  • kartę zgonu wystawioną przez lekarza lub pogotowie
  • dowód osobisty osoby zmarłej oraz współmałżonka
  • zaświadczenie z zakładu pracy o zatrudnieniu lub legitymację emeryta lub rencisty w przypadku, gdy zmarły był emerytem lub rencistą.

6. Akt zgonu wyrabiamy w Urzędzie Stanu Cywilnego, właściwego dla miejsca zgonu.
Dokumenty potrzebne do załatwienia skróconego aktu zgonu:

  • karta zgonu wystawiona przez lekarza
  • dowód osobisty osoby zmarłej
  • dowód osoby zgłaszającej
  • zezwolenia z prokuratury na pochowanie zwłok, gdy okoliczności zgonu są przedmiotem postępowania prokuratorskiego.

Załatwienie aktów zgonu można zlecić naszemu Zakładowi Pogrzebowemu.

Transport zmarłych (transport z miejsca zgonu, międzynarodowy przewóz osób zmarłych)

Dysponujemy wieloma klimatyzowanymi karawanami (m.in. Mercedes, VW, Opel), których udział w ceremonii pogrzebowej wraz z profesjonalnie wyszkolonymi żałobnikami nadaje ceremonii dostojeństwa. Na szczególną uwagę zasługuje najwyższej klasy karawan na bazie Mercedesa E – klasa, który sprawia, że uroczystość pogrzebowa nabiera wyjątkowego charakteru. Nasze karawany przystosowane są do transportu międzynarodowego z zachowaniem najbardziej rygorystycznych norm konsularnych i sanitarnych. Dokładamy wszelkich starań, aby ostatnia ziemska droga Zmarłego odbyła się z godnością i należytym szacunkiem.

Zakład Pogrzebowy Mysłek od wielu lat prowadzi międzynarodowy transport zwłok. Przewozimy zmarłych z zagranicy do Polski oraz z Polski za granicę, załatwiając wszelkie formalności w urzędach polskich i zagranicznych. Załatwiamy decyzje zezwalające na przewiezienie zwłok do Polski w tym zezwolenia konsularne i sanitarne. Wykonujemy konieczne czynności poprzedzające transport zwłok (ubieranie, mycie, kosmetyka, balsamacja ciała).

Urny, trumny i inne akcesoria związane z pogrzebem

Istotnym wyborem, przed którym stajemy w obliczu ostatniego pożegnania bliskiej osoby, jest wybór trumny lub urny. Oferujemy trumny i urny wykonane przez najlepszych dostawców, posiadających wieloletnie doświadczenie. Pełną ofertę wzorów można obejrzeć w naszym biurze. Pogrzeb to złożona uroczystość, na którą składają się różne wybory Rodziny, począwszy od trumny poprzez drobne akcesoria. Ponadto posiadamy w naszej ofercie: klepsydry, wieńce, modlitewniki, różańce, tabliczki, krzyże, obudowy na grób.

Wieńce i wiązanki pogrzebowe

Zapewniamy szeroki wybór wieńców i wiązanek pogrzebowych, robionych w sposób tradycyjny i nowoczesny, z kwiatów ciętych i sztucznych.

Zakład Pogrzebowy

Dane adresowe:
ul. Ciepłownicza 1
49-305 Brzeg

Dane kontaktowe:
Tel.: 77 411 56 22
E-mail: biuro@myslek.pl

Obowiązek Informacyjny

Godziny pracy:
całodobowo, przez 7 dni w tygodniu

 

Lokalizacja: